Bywaj dziewczę zdrowa

Zgłoszenie do artykułu: Bywaj dziewczę zdrowa

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” mieszczący się w Krakowie, przy ul. św. Wawrzyńca 15, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2015 r. poz. 2135 z późn. zm.), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.

Tytuł:

Bywaj dziewczę zdrowa

Pożegnanie

Bywaj dziewczę zdrowe

Autor słów:

nieznany

Autor muzyki:

nieznany

Data powstania:

1830
Informacje zawarte w publikacjach nie są zgodne, co do daty powstania utworu. Można jednak termin ten zawęzić do lat 1830–1831.

Bibliografia

1. Pieśni narodowe, wojenne, obozowe, ludowe : z muzyką., s. 31, 32.

2. Piosenki leguna tułacza., s. 66, 67.

3. Ojców naszych śpiew : pieśni patriotyczne., s. nr 124.

4. Jeszcze jeden mazur dzisiaj : pieśń w łatwym układzie na fortepian., s. 8. Publikacja nie zawiera informacji na temat autora tekstu i muzyki utworu.

5. Śpiewnik polski., s. 38, 39.

6. Pieśni narodowe z muzyką : w setną rocznicę trzeciego rozbioru Polski wydane., s. 35. Publikacja nie zawiera informacji na temat autora tekstu i muzyki utworu.

7. Tam na błoniu błyszczy kwiecie : śpiewnik historyczny., s. 14, 15. Publikacja nie zawiera informacji na temat autora tekstu oraz muzyki utworu.

8. Lochowski Leon Piesn ujdzie calo spiewnik T 1., s. 99, 100.

9. Złota księga pieśni polskich : pieśni, gawędy, opowieści., s. 71, 72.