Śpiewnik pieśni patriotycznej

Zgłoszenie do artykułu: Śpiewnik pieśni patriotycznej

Śpiewnik pieśni patriotycznej Boroń, Piotr (wybór, opracowanie)
Bożyk, Jerzy Michał (opracowanie muzyczne) Oznaczenie autora wg wydawcy: Bożyk Jerzy Michał, Boroń Piotr

Kraków: Ośrodek Edukacji Obywatelskiej, Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”, Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie

Wydanie:

ISBN:

978-83-923131-8-2

śpiewnik

U góry strony tytułowej i okładki: Młodzież pamięta.

Śpiewnik powstał dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach Programu Operacyjnego „Patriotyzm Jutra” ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Małopolski Urząd Wojewódzki.

Akcja „Młodzież Pamięta” jest organizowana od 2002 r. w czasie obchodów świąt narodowych Konstytucji 3 Maja i Święta Niepodległości przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” i Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie. 89 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę była już jej jedenastą edycją. Realizacja projektu ma na celu zwrócić uwagę szczególnie młodych ludzi, jak ważną rolę odgrywa narodowa pamięć i patriotyczna tradycja. Ponadto, wszelkie inicjatywy w ramach programu pokazują społeczeństwu, że młodzież pamięta o najważniejszych datach w historii Polski. Wydanie okazjonalnego śpiewnika stanowi podstawę, a także najważniejszy element pozostałych działań.

Publikacja obejmuje utwory w układzie głównie chronologicznym, których kompozycja przywołuje najważniejsze wydarzenia z dziejów państwa polskiego. Pieśni zostały opatrzone komentarzem przywołującym ich historię.