Pieśni narodowe z muzyką: w setną rocznicę trzeciego rozbioru Pol...

Pieśni narodowe z muzyką: w setną rocznicę trzeciego rozbioru Polski wydane Świerzyński, Michał (opracowanie) Oznaczenie autora wg wydawcy: Świerzyński Michał

Część:

Z. 2

1912 (data prawdopodobna)

Kraków: Księgarnia K. Wojnara i Spółki

Wydanie:

śpiewnik

Zeszyt drugi nosi tytuł: Słowa. Publikacja została przygotowana z okazji setnej rocznicy trzeciego rozbioru Polski. Można łatwo wywnioskować, iż pierwsze wydanie ukazało się w 1895 r. W bazie Cyfrowej Biblioteki Polskiej Piosenki zaprezentowano materiały z jedenastej edycji śpiewnika, a dokładnie z II zeszytu obejmującego tylko słowa utworów. Michał Świerzyński zebrał i opracował 66 pieśni, które stanowią bogaty zbiór obejmujący dzieła ludowe, żołnierskie, patriotyczne oraz religijne.