Akwarele

Zgłoszenie do artykułu: Akwarele

Pierwszy zespół towarzyszący Czesławowi Niemenowi. Powstał w październiku 1966 w składzie: Marek Brodowski – bg., Tomasz Butowtt – dr., Tomasz Jaśkiewicz – g., Marian Zimiński – org. W lutym 1967 r. nagrał dla radiowego Studia „Rytm” piosenki Nigdy się nie dowiesz, Gdzie to jestTen los, zły los.

W 1968 r. powiększył się o sekcję instrumentów dętych. Do chwili rozwiązania w sierpniu 1969 r. towarzyszył Czesławowi Niemenowi we wszystkich nagraniach, trasach koncertowych i festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Montreux (Szwajcaria) i na MIDEM w Cannes (Francja). Nagrał trzy LP Dziwny jest ten świat, SukcesCzy mnie jeszcze pamiętasz, wydane przez Muzę (reedycja CD Digiton) oraz CD Niemen od początku: Dziwny jest ten świat (Muza 1996), CD Niemen od początku: Sukces (Muza 1997), CD Niemen od początku: Czy mnie jeszcze pamiętasz (Muza 1997). Wystąpił w filmie Sukces (reż. Marek Piwowski).

Ostatni skład: Tomasz Butowtt – dr., Tadeusz Gogosz – bg., Tomasz Jaśkiewicz – g., Ryszard Podgórski – tr., Zbigniew Sztyc – ten. sxf., Marian Zimiński – org. Współpracowali z nim także Paweł BrodowskiJanusz Zieliński – bg.