Arp Life

Zgłoszenie do artykułu: Arp Life

Studyjny zespół instrumentalny utworzony w 1974 r. przez Ryszarda Szumlicza – dr. i  Mateusza Święcickiego – kbrd. Jeden z pierwszych polskich zespołów rozrywkowych wykorzystujących elektroniczne instrumenty klawiszowe. Zrealizował muzykę do spektakli teatralnych w Warszawie i Katowicach, efektowną ilustrację muzyczną dla fonoteki Wytwórni Filmów Dokumentalnych w Warszawie, a także muzykę do filmów krótkometrażowych i Polskiej Kroniki Filmowej. Dokonał nagrań archiwalnych dla Programu I i III Polskiego Radia oraz płytowych, m.in. na LP Arp Life: Jumbo Jet.

Współpracował przy nagraniach radiowych i płytowych z Krystyną Prońko, Czerwonymi Gitarami, Komand_Band i Dwa Plus Jeden. W 1976 r. nawiązał współpracę z grupą muzyków i kompozytorów zainteresowanych elektronicznym instrumentarium. Działalności tej patronowali później m.in. Andrzej Korzyński i Maciej Śniegocki. Jest bohaterem hasła w telewizyjnej wersji Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej (odcinek 2 w reżyserii Ryszarda Wolańskiego)[1].