Ex-Dance

Zgłoszenie do artykułu: Ex-Dance

Pop-rockowy zespół wokalno-instrumentalny utworzony w 1986 r. w wyniku rozłamu w grupie Papa Dance przez Marka Karczmarka – kbrd. i Grzegorza Wawrzyszaka – voc. Zadebiutował w sierpniu 1986 r. w Programie IV Polskiego Radia piosenkami Między nami tania graPowrót Donalda. Miesiąc później wystąpił po raz pierwszy publicznie z Kamilem Buczkowskim – g., Michałem Coganianu – dr., i Piotrem Prusińskim – bg. W 1987 r. wziął udział w wielu imprezach muzycznych, wystąpił także w programach TV Od Opola do OpolaVideoteka. Do piosenek Smutny spacerCzarny smog zrealizował teledyski. Z końcem 1988 r. rozwiązał się[1].