Borisov, Boris Samojlovič

Zgłoszenie do artykułu: Borisov, Boris Samojlovič

Przyjmuję do wiadomości, że Administratorem moich danych osobowych jest Centrum Kultury Podgórza w Krakowie, z siedzibą: ul. Sokolska 13, 30-510 Kraków, e-mail: sekretariat@ckpodgorza.pl. Moje dane osobowe będą przetwarzane w celu przygotowania i przekazania odpowiedzi na przesłaną przeze mnie wiadomość. Więcej informacji na temat ochrony danych osobowych znajduje się tutaj: polityka prywatności.

Nazwisko:

Borisov, Boris Samojlovič

Borysow, Borys Samojłowicz

Borisow, Boris Samojłowicz

Data urodzenia:

1873

Miejsce urodzenia:

Aleksandrowsk (gubernia jekatierinosławska)

Data śmierci:

1933

Miejsce śmierci:

prawdopodobnie USA

Informacje

Aktor. Debiutował na scenie w 22 roku życia. Studiował na Uniwersytecie w Charkowie oraz złożył egzaminy aktorskie. Po ukończeniu studiów występował nieprzerwanie przez 8 lat w Teatrze Korsza w Moskwie. Grał w wielu sztukach, przeważnie w głównych rolach, m.in. w Rewizorze Mikołaja Gogola, uczestniczył także w premierach kilku sztuk żydowskich (m.in. w Mira Efros). W 1911 r. otrzymał engagement do Teatru Gordina i wyjechał do Stanów Zjednoczonych[1].

Bibliografia
Finansowanie

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013.