Ábrahám, Pál

Zgłoszenie do artykułu: Ábrahám, Pál

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Ábrahám, Pál

Abraham, Paweł

Data urodzenia:

2 listopada 1892

Miejsce urodzenia:

Apatin (Węgry)

Data śmierci:

6 maja 1960

Miejsce śmierci:

Hamburg (Niemcy)

Informacje

Kompozytor węgierski[1]. Kompozytor węgierski[1]. Urodził się w żydowskiej rodzinie w Serbii, studiował teorię i historię muzyki w Akademi Muzycznej w Budapeszcie. Komponował operetki m. in. „Bal w Savoyu”, „Kwiat Hawajów”[2].

Bibliografia

1. 

http://www.kppg.waw.pl/
Katalog Polskich Płyt Gramofonowych [odczyt: 11.09.2016].

2. 

Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki”
Płyta: Jazz Band Młynarski-Masecki, Noc w wielkim mieście, Jazz Band Młynarski-Masecki, Lado Abc 2017 (sygn. F4398/CD).