Amirian, Robert

Zgłoszenie do artykułu: Amirian, Robert

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Amirian, Robert

Data urodzenia:

26 września 1972

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Informacje

Polski muzyk pochodzenia ormiańskiego, kompozytor, autor tekstów, wokalista, producent muzyczny, realizator nagrań. Także twórca programów TV, scenarzysta, producent telewizyjny i copywriter.

Autor tekstów (m.in. na płyty Fismoll, Anny Marii Jopek, Poluzjantów, Ani Szarmach, Piotra Żaczka, Kari Amirian, Piotra Lisieckiego, i innych), autor i producent opraw muzycznych do programów i stacji TV (TVP, TVN, Polsat, TV 4), filmowych (Clockwise, Film pod strasznym tytułem, Pamiętnik, Etiuda 2001) i radiowych (m.in. Radio Plus), wokalista Collage i Satellite (rock progresywny).

Od 2011 prowadzi firmę płytową NEXTPOP Songwriters’ Label, której misją jest nagrywanie, wydawanie i promowanie wyjątkowo zdolnych polskich singer/songwriterów, głównie debiutantów, a także promowanie ich i organizowanie ich koncertów w Polsce i za granicą[2].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard.

2. 

http://www.archiwumrocka.art.pl/.
Archiwum Polskiego Rocka [odczyt: 02.05.2015].