Bussold, Elżbieta

Zgłoszenie do artykułu: Bussold, Elżbieta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Bussold, Elżbieta

Ficowska, Elżbieta

Właściwie:

Koppel, Elżbieta

Pseudonim:

Borowiecka, Irena

Informacje

Urodziła się w getcie warszawskim jako Elżbieta Koppel (uratowana przez Irenę Sendlerową, została adoptowana i wychowana przez Stanisławę Bussoldową). Działaczka społeczna, pedagog, autorka książek i słuchowisk dla dzieci (wydawała pod nazwiskiem Elżbieta Bussold oraz pod pseudonimem Irena Borowiecka). Były doradca i rzecznik prasowy Jacka Kuronia. Żona Jerzego Ficowskiego. W latach 2002–2006 przewodnicząca Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu[1].

Bibliografia