Chmiel, Sara

Zgłoszenie do artykułu: Chmiel, Sara

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Chmiel, Sara

Data urodzenia:

14 lipca 1991

Informacje

Pierwsze szlify muzyczne zdobywała w szkole muzycznej w klasie fortepianu. Swoją pierwszą poważną przygodę muzyczną rozpoczęła z tercetem Mocha w 2009 r. W tym też roku na 48 Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Mocha w koncercie „Debiuty” zdobywa drugie miejsce. W tym samym roku Sara jako finalistka występuje na festiwalu „New Wave” w Rydze oraz podejmuje współpracę z Teatrem Muzycznym w Gliwicach oraz Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. W 2010 r. Mocha bierze udział w programie „Mam talent”. Z dniem 1 stycznia 2011 r. Sara Chmiel oficjalnie została nową wokalistką zespołu Łzy. „Chrzest bojowy” Sary z zespołem miał miejsce 9 stycznia w Warszawie na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy[1].

Bibliografia

1. 

https://www.lzy.pl/ekipa/sara-chmiel/
Strona internetowa zespołu Łzy [odczyt: 21.08.2014].