Cotugno, Toto

Zgłoszenie do artykułu: Cotugno, Toto

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Pseudonim:

Cotugno, Toto

Nazwisko:

Cotugno, Salvatore

Data urodzenia:

7 lipca 1943

Informacje

Włoski piosenkarz, laureat konkursu Eurowizji w 1990 r. Od dziecka uczył się grać na instrumentach: najpierw na trąbce i akordeonie, następnie na bębnach. W wieku 19 lat dołączył do zespołu prowadzonego przez maestro Manusardi. Dzięki niemu wyjechał na tournee do Finlandii. Później zmienił branżę i zaczął komponować piosenki. W 1976 r. założył zespół Albatross, który wydał płytę pod tym samym tytułem i zdobył trzecie miejsce na festiwalu w Sanremo. W 1980 r. zdobył tam pierwsze miejsce jako solowy artysta[1].

Bibliografia

1. 

http://www.rmf.fm/.
Strona internetowa RMF FM [odczyt: 20.07.2014].