Domagała, Paweł

Zgłoszenie do artykułu: Domagała, Paweł

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Domagała, Paweł

Informacje

Aktor filmowy, serialowy i teatralny. Koncertuje, wydaje płyty, pisze teksty piosenek i monologów kabaretowych, podkłada również głos w filmach animowanych.

We współpracy z Łukaszem Borowieckim wydał album „Opowiem Ci o mnie”, który okazał się muzycznym debiutem. Album okrył się podwójnym złotem. „Opowiem Ci o mnie” towarzyszyła trasa koncertowa, a na życzenie publiczności odbyło się drugie tournée.

Kolejnym albumem duetu Domagała i Borowiecki był „1984”, na którym usłyszeć można między innymi „Weź nie pytaj”, „Wystarczę ja” czy „Najgrubszy Anioł Stróż”. Ta pierwsza piosenka w serwisie YouTube osiągnęła zawrotną ilość 134 milionów wyświetleń (stan na styczeń 2022) oraz doczekała się kilku bardzo ciekawych coverów.

W 2020 r. ukazał się album „Wracaj”, natomiast w 2022 r. płyta „Narnia”[1].

Bibliografia

1. 

https://paweldomagala.pl/
Oficjalna strona internetowa artysty [odczyt: 02.05.2024].