Elektorowicz, Witold

Zgłoszenie do artykułu: Elektorowicz, Witold

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Elektorowicz, Witold

Elektronowicz, Witold

Data urodzenia:

10 maja 1892

Miejsce urodzenia:

Stanisławów

Data śmierci:

11 stycznia 1968

Miejsce śmierci:

Warszawa

Informacje

Śpiewak, aktor, kompozytor, pianista. Najprawdopodobniej na scenie zaczął występować w 1913 r. (informacja niepewna). W latach 1917–1921 współpracował jako piosenkarz i kompozytor z warszawskim teatrem „Czarny Kot”. Potem pracował jako kompozytor i piosenkarz, m.in. w 1933 r. akompaniował na fortepianie w kawiarni „Ziemiańska” w Łodzi. Wielką popularność zdobył w czasie okupacji. W warszawskich kawiarniach i domach prywatnych śpiewał piosenki patriotyczne, nazywano go trubadurem Warszawy[1].

Bibliografia

1. 

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1111650
Internetowa Baza Filmu Polskiego [odczyt: 21.06.2010].