Gruszka, Józef

Zgłoszenie do artykułu: Gruszka, Józef

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Gruszka, Józef

Pseudonim:

Ptoś

Informacje

Z zawodu stolarz, z zamiłowania altowiolista, kontrabasista, basista i gitarzysta. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 16 lat. Wówczas sam nauczył się grać na wielu instrumentach: altówce węgierskiej, kontrabasie, gitarze basowej i akustycznej. Należał do wielu zespołów regionalnych, gdzie wykorzystywał swoje umiejętności wokalne i instrumentalne: Hamernik, Budorze, Bartusie, Mali Dzianiszanie, Mali Witowianie i Giganty. Występował na wielu koncertach w kraju i za granicą oraz na festiwalach folkowych. Obecnie pracuje jako muzyk folkowy (gra na kontrabasie altówce węgierskiej) we wrocławskim Teatrze Lalek. Jest również członkiem zespołów folkowych Mitlos i Buraky[1].

Bibliografia

1. 

http://mitlos.pl/
Oficjalna strona internetowa zespołu Mitlos [odczyt: 02.10.2015].