Halber, Adam

Zgłoszenie do artykułu: Halber, Adam

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Halber, Adam

Data urodzenia:

7 listopada 1948

Miejsce urodzenia:

Bydgoszcz

Data śmierci:

25 lutego 2015

Miejsce śmierci:

Warszawa

Informacje

Absolwent wydziału Maszyn Roboczych i Pojazdów Politechniki Warszawskiej. 1970–1985 działacz klubu Stodoła. 1976–1985 przewodniczący Krajowej Rady Prezenterów Dyskotek. Od 1976 do 1997 r. współpracownik Programu Pierwszego Polskiego Radia (m.in. „Studio Gama”, „Muzyka Nocą”, „Sygnały Dnia”, „Radio Relaks”, „Lato z radiem”). Wieloletni członek komisji repertuarowej wydawnictwa płytowego Tonpress, przez jedenaście lat ekspert teleturnieju Wielka Gra w dziedzinie muzyki rozrywkowej. Zawodowo związany z prasą („Radar”, „Magazyn Muzyczny”, miesięcznik „Pan”). Poseł I i II kadencji Sejmu RP, w latach 1997–2003 członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Od 2004 r. niezależny publicysta muzyczny (ponad tysiąc dwieście audycji w cyklach „Kalendarz muzyczny Adama Halbera”, „Historie słynnych piosenek”). Od 2008 r. na łamach tygodnika „Angora” publikuje cykl „Jak powstają przeboje”[2].

Bibliografia