Karpiel-Bułecka, Sebastian

Zgłoszenie do artykułu: Karpiel-Bułecka, Sebastian

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Karpiel-Bułecka, Sebastian

Data urodzenia:

14 maja 1976

Miejsce urodzenia:

Kraków

Informacje

Sebastian Karpiel-Bułecka, lider i wokalista zespołu Zakopower, muzyk ludowy, gra na dudach, skrzypcach i instrumentach pasterskich. Przez pierwsze piętnaście lat swojej kariery muzycznej, wraz z Wojciechem Topą, Bartłomiejem Kudasikiem oraz Józefem Hycem grał akustycznie muzykę góralską w zespole Kapela Sebastiana Karpiela Bułecki. Brał udział w nagraniu płyty Kayah_Bregovic_Goran_Kayah_i_Bregovic. A także współtworzył projekt Głosy Gór.

W 2005 r. założył zespół Zakopower. W tym samym roku zdobył nagrodę im. Karola Musiał na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, oraz zwyciężył w festiwalu Top Trendy Sopot 2005. Za nagraną w 2010 r. płytę Na Siedem otrzymał Fryderyka w kategorii Album Roku Etno/Folk. Jego ostatni album nagrany wraz z zespołem Zakopower – Boso z 2011 r. doczekał się statusu podwójnej platyny[1].

Bibliografia

1. 

http://www.zakopower.pl.
Oficjalna strona internetowa zespołu Zakopower [odczyt: 14.02.2012].