Kochanek, Wojciech

Zgłoszenie do artykułu: Kochanek, Wojciech

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kochanek, Wojciech

Informacje

Producent muzyczny, inżynier dźwięku, kompozytor, pracuje głównie w Los Angeles i Nashville w Stanach Zjednoczonych. Edukację muzyczną rozpoczął w średniej Szkole Muzycznej we Wrocławiu. W 1981 r. wyjechał do Monachium, gdzie studiował muzykę w Munchner Gitarren Institut. W 1986 r. wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończył Los Angeles Recording School. Następnie rozpoczął pracę w słynnym Paramount Recording Studios w Hollywood, gdzie miał okazję współpracować z wieloma znanymi amerykańskimi artystami. Zdobyte doświadczenie pozwoliło mu zostać niezależnym realizatorem dźwięku.

W 2008 r. zdobył nagrodę Grammy za miksowanie płyty Chaka Khan „Funk This” w kategorii „The Best R&B Album of the Year”[1].

Bibliografia

1. 

http://www.voystudio.com/
Oficjalna strona internetowa Wojtka Kochanka [odczyt: 07.06.2015].