Konkol, Adam

Zgłoszenie do artykułu: Konkol, Adam

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Konkol, Adam

Data urodzenia:

23 grudnia 1975

Miejsce urodzenia:

Rydułtowy

Informacje

Gitarzysta, kompozytor, lider zespołu Łzy, który założył w 1996 roku. Twórca największych przebojów tego zespołu, takich jak Agnieszka już dawno, Narcyz się nazywam czy Opowiem wam jej historię.

Jego hobby to szachy i projektowanie ogrodów.

Ma poważną wadę serca. Przeżył śmierć kliniczną. Każdego dnia może umrzeć, ale nie boi się śmierci. Mimo wszystko chce żyć.

W listopadzie 2007 wraz z Łukaszem Siedlaczkiem wprowadził na rynek nową wokalistkę – Paullę (Paulinę Ignasiak), pisząc muzykę i teksty na jej pierwszą płytę (między innymi przebój Od dziś). Napisał także scenariusz do teledysku piosenki Kolęda dla ciebie.

Prywatnie ma żonę Angelinę i córkę Nadię, ma też syna Adama Juniora z poprzedniego związku z piosenkarką Paullą.

Obecnie mieszka w Rybniku[1].

Bibliografia

1. 

http://www.lzy.pl.
Strona internetowa zespołu Łzy [odczyt: 19.02.2015].