Kosiarkiewicz, Patrycja

Zgłoszenie do artykułu: Kosiarkiewicz, Patrycja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kosiarkiewicz, Patrycja

Informacje

Piosenkarka, kompozytorka oraz autorka tekstów. Była członkinią zespołów Living For Music (1991) oraz O! La, La (1993–95). Następnie rozpoczęła karierę solową i wydała album „Bajeczki”, który sprzedał się w ponad 35-tysięcznym nakładzie. Artystka wzięła także udział w opolskim koncercie Debiuty, była gościem trasy zespołu Hey oraz gwiazdą Princessa Tour. Zagrała kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, występowała w programach telewizyjnych i radiowych, a w 1998 r. została nominowana do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Na przełomie lat 1998/1999 ukazał się jej kolejny studyjny album „Kim więc jestem”. Producentem płyty był Wojciech Waglewski, a w jednej z piosenek wystąpiła gościnnie Katarzyna Nosowska. W latach 2000–2003 Patrycja działała jako producentka i autorka tekstów, doskonaląc jednocześnie swój warsztat wokalny i nagrywając nowe piosenki we własnym studiu. W 2005 r. wokalistka powróciła na scenę z nowym albumem „Rocznik ’72”[1].

Bibliografia

1. 

http://www.rmf.fm/
Strona internetowa Radia RMF FM [odczyt: 04.12.2014].