Kossobudzka, Renata

Zgłoszenie do artykułu: Kossobudzka, Renata

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kossobudzka, Renata

Data urodzenia:

15 stycznia 1921

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Data śmierci:

9 października 2006

Miejsce śmierci:

Skolimów

Informacje

Aktorka. W latach 1947-48 występowała w Teatrze Polskim w Poznaniu. Całe zawodowe życie związała z Teatrem Polskim w Warszawie, w którym występowała w latach 1948-84 i 1990-91. W latach 1984-89 grała w Teatrze im. Kochanowskiego w Radomiu[1].

Bibliografia

1. 

http://filmpolski.pl/
Internetowa baza filmu polskiego [odczyt: 24.09.2015].