Maliński, Jan

Zgłoszenie do artykułu: Maliński, Jan

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Maliński, Jan

Pseudonim:

Johny

Informacje

Urodzony pod znakiem „Lwa” (9 sierpnia) w Oleśnie, ukończył średnią (1976 r.), a następnie Wyższą Szkołę Muzyczną we Wrocławiu w klasie fagotu z tytułem magistra sztuki (1980 r.).

W latach 1979-1985 członek Filharmonii Opolskiej, później nauczyciel w klasie saksofonu w szkole muzycznej w Oleśnie. Równolegle prowadził własną Pracownię Organmistrzowską (1984-1997); od 2002 roku jest dyrektorem szkoły muzycznej w Oleśnie.

Ma na swoim koncie solowe dokonania fonograficzne, to jest nagrania 2 instrumentalnych płyt w roli saksofonisty: Świąteczne nastroje oraz Przeboje świata na saksofonie oraz występy w prowadzonych przez siebie zespołach rozrywkowych.

Od 1977 roku mąż Anny i dumny ojciec czterech synów: Łukasza, Michała, Macieja i Adama. Od 1996 członek zespołu Gang Marcela w roli solisty, gitarzysty i saksofonisty.

Wykonawca – jako solista Gang Marcela – wielu piosenek, jak na przykład Zuzanna, Ja ciebie mam, Wesele u sąsiada.

Ma na swoim koncie wydane albumy płytowe z zespołem Gang Marcela: Bieszczady czyli country na swojską nutę, Śląski bukiet, Nie tylko kasa.

Zajęcia dodatkowe: działanie na rzecz środowiska oleskiego. Na stałe mieszka w Oleśnie[1].

Bibliografia

1. 

http://www.gangmarcela.pl.
Oficjalna strona internetowa zespołu Gang Marcela [odczyt: 13.12.2015].