Mozil, Czesław

Zgłoszenie do artykułu: Mozil, Czesław

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Mozil, Czesław

Data urodzenia:

12 kwietnia 1979

Miejsce urodzenia:

Zabrze

Informacje

Lider zespołu Czesław Śpiewa. W wieku 5 lat wyemigrował wraz z rodziną do Danii. Jako dziecko pobierał lekcje gry na akordeonie. Edukację muzyczną kontynuował w Royal Danish Music Academy. W 2000 r. założył swój pierwszy zespół, Tesco Value, w którym śpiewał po angielsku, a zamiast gitar instrumentarium wypełniały akordeon, skrzypce i saksofon. Zespół wydał dwie płyty i koncertował, również w Polsce. Z czasem jednak w grupie zaczęły narastać konflikty, w wyniku których Czesław rozwiązał Tesco Value i zaczął występować solo, zarówno w Danii, jak i w Polsce. Po jednym z koncertów w klubie Alchemia w Krakowie do artysty podszedł Michał Zabłocki, poeta, autor piosenek. Zaproponował mu wykorzystanie wierszy, które powstały w serwisie internetowym Multipoezja. Mozil zgodził się, dopasował wiersze do muzyki i okazało się, że wszystko brzmi razem świetnie. W grudniu 2006 r. Mozil wykonywał nowe utwory na koncercie w warszawskiej Jadłodajni Filozoficznej. Na widowni była wtedy Anna Brachaczek, która zauroczona tą muzyką postanowiła pomóc Czesławowi w jej wydaniu. Efektem tej pomocy był podpisany kontrakt z Mystic Production oraz wydanie w 2008 r. płyty Debiut pod szyldem Czesław Śpiewa. Płyta zdobyła status platynowej. Następnymi wydawnictwami były polskie reedycje obu albumów Tesco Value[1].

Bibliografia

1. 

http://muzyka.dlastudenta.pl/.
Strona internetowa dlastudenta.pl [odczyt: 16.12.2014].