Napierała, Patrycja

Zgłoszenie do artykułu: Napierała, Patrycja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Napierała, Patrycja

Informacje

Perkusjonalistka związana z wykonawcami polskiej sceny etno. Pierwsze muzyczne kroki stawiała w Swarzędzkiej Orkiestrze Flażoletowej, jako flecistka grająca na irlandzkim Tin Whistle. W jej dorobku można usłyszeć szeroką gamę instrumentów perkusyjnych, m.in. bodhran, bendir, duff, doumbek, cajon, udu i wiele innych. Uczestnicząc w wielu czołowych zespołach etno rozwijała się w różnych nurtach. Jest ona również muzykiem sesyjnym, na stałe współpracującym z prestiżowym, wiedeńskim studio nagraniowym Euro Acoustics. Udziela się także jako muzyk w warszawskich teatrach: Teatrze Dramatycznym i Ateneum.

Patrycja Napierała prowadzi działalność pedagogiczną – prowadzi indywidualne oraz grupowe warsztaty bębniarskie dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, w przedszkolach, szkołach, domach kultury oraz innych placówkach kulturalnych. Od 2012 r. dzieli się swoją pasją w prywatnej szkole muzycznej – Akademii Wiolinowej w Warszawie oraz w przedszkolu Montessorii w Wesołej[1].

Bibliografia

1. 

http://patrycjanapierala.pl/.
Oficjalna strona internetowa Patrycji Napierały [odczyt: 27.09.2015].