Ziółko, Mateusz

Zgłoszenie do artykułu: Ziółko, Mateusz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Ziółko, Mateusz

Data urodzenia:

20 czerwca 1986

Miejsce urodzenia:

Zubrzyca Dolna

Informacje

Pianista, wokalista, kompozytor muzyki i autor tekstów. Naukę gry na instrumencie podjął jako dziecko, mając zaledwie 5 lat[1]. W wieku 13 lat zapisał się do szkoły muzycznej na wydziale muzyki i organistyki Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, jednak zrezygnował z niej po roku. Dwa lata później założył zespół DeVils. W 2008 r. był także wokalistą grupy Detox[2]. Także w tym roku wziął udział w pierwszej edycji telewizyjnego show stacji TVN „Mam Talent!”, w którym dotarł do finału. Pojawił się także wraz z zespołem w programie „Must Be The Music – Tylko Muzyka” na antenie Polsatu, a w międzyczasie występował w poszczególnych odcinkach teleturnieju „Jaka To Melodia” na kanale TVP1[1]. W 2013 r. został zwycięzcą trzeciej edycji show „The Voice Of Poland” emitowanego przez stację TVP2, wygrywając tym samym kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music Polska oraz 50 tysięcy zł[3]. W 2014 r. został laureatem głównej nagrody Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii Superdebiuty.

Na scenie występuje solo lub z zespołem. Brał udział w wielu projektach artystycznych, m.in.: „Michael Jackson Symfonicznie”, „Freddie Mercury Symfonicznie”, „Queen Story”, występował także podczas koncertów z Orkiestrą Akademii Bethowenowskiej i Orkiestrą Symfoników Bydgoskich[1].

Bibliografia

1. 

http://www.ziolkomateusz.pl
Oficjalna strona internetowa Mateusza Ziółko [odczyt: 08.04.2016].

2. 

http://www.wp.pl
Portal informacyjny Wirtualna Polska [odczyt: 08.04.2016].

3. 

http://www.tvp.info
Strona internetowa stacji telewizyjnej TVP [odczyt: 08.04.2016].