Pięć pieśni ludowych rosyjskich

Zgłoszenie do artykułu: Pięć pieśni ludowych rosyjskich

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Pięć pieśni ludowych rosyjskich Aleksandrow, Aleksander (opracowanie muzyczne)
Nowikow, Anatol (opracowanie muzyczne)
Swiesznikow, Aleksander (opracowanie muzyczne)
Rymkiewicz, Aleksander (tłumaczenie)
Lasocki, Józef Karol (redakcja)
Darkow, Andrzej (projekt okładki) Oznaczenie autora wg wydawcy: Aleksandrow Aleksander, Nowikow Anatol, Swiesznikow Aleksander Uzupełnienie: opracowali Aleksander Aleksandrow, Anatol Nowikow, Aleksander Swiesznikow; słowa ludowe przełożył Aleksander Rymkiewicz Obsada instrumentalna: chór mieszany a cappella

Seria:

Pieśni Przyjaciół, 4

Data wydania:

1954

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

październik 1954

Miejsce druku:

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne Nr 5

Znak wydawniczy:

PWM 1564

Postać zapisu:

partytura

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1955 : 113

Infomacje

Druk muzyczny składający się z 28 luźnych kart w obwolucie o wymiarach 25 na 17 cm. Oddany do druku 26 sierpnia 1954 r. Na ostatniej stronie widnieje spis poprzednich zeszytów, które ukazały się w tej serii: 1–4. Publikacja zawiera następujące utwory:

  • Sadzie, mój sadzie (oprac. Aleksander Swiesznikow),
  • Ej, kumeczki (oprac. Aleksander Swiesznikow),
  • Hej, po matce Wołdze (oprac. Anatol Nowikow),
  • Dużo ścieżek (oprac. Aleksander W. Aleksandrow) ,
  • Góry, moje góry (oprac. Aleksander W. Aleksandrow).

Dostęp
Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.