Cztery pieśni węgierskie

Zgłoszenie do artykułu: Cztery pieśni węgierskie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Cztery pieśni węgierskie Tytuł oryginalny: 4 pieśni węgierskie Bartók, Béla (muzyka)
Rymkiewicz, Aleksander (tłumaczenie)
Darkow, Andrzej (projekt okładki)
Wiśniewska, Danuta (redakcja) Oznaczenie autora wg wydawcy: Bartók Béla Uzupełnienie: muzyka Béla Bartók; słowa ludowe przełożył Aleksander Rymkiewicz Obsada instrumentalna: chór męski a cappella

Seria:

Pieśni Przyjaciół, 6

Data wydania:

1956

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

maj 1956

Miejsce druku:

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne Nr 5

Znak wydawniczy:

PWM 2207

Postać zapisu:

partytura

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1956 : 362

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 16 stron o wymiarach 25 na 17 cm. Oddany do druku 13 kwietnia 1956 r. Zawiera następujące utwory:

Nie mam nikogo na świecie,

Błądzenie,

List do swoich,

Przekomarzanie się z dziewczętami.

Dostęp
Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.