Cztery piosenki „Śląska”

Zgłoszenie do artykułu: Cztery piosenki „Śląska”

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Cztery piosenki „Śląska” Hadyna, Stanisław (muzyka)
Hajn, Bronisław (opracowanie) Oznaczenie autora wg wydawcy: Hadyna Stanisław, Hajn Bronisław Obsada instrumentalna: Na mandolinę: I, II, III; mandolę: I, II, III; akordeon; gitarę; kontrabas; perkusję.

Seria:

Biblioteka Orkiestr Mandolinowych, 18

Data wydania:

1960 (data prawdopodobna)

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

listopad 1960

Miejsce druku:

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne Nr 5

Postać zapisu:

partytura i głosy

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1961 : 48

Infomacje

Druk muzyczny składający się z partytury obejmującej 36 stron oraz dołączonych głosów obejmujących 20 luźnych kart o wymiarach 25 na 18 cm. Druk publikacji rozpoczęto 23 września 1959 roku. Publikacja zawiera takie piosenki jak: Karolinka, Hej, tam w dolinie, 70 razy, Słoneczko wyszło.

Elementy dodatkowe

Głosy obejmujące 20 luźnych kart o wymiarach 24 na 18 cm.

Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.