Antologia poezji współczesnej

Zgłoszenie do artykułu: Antologia poezji współczesnej

Antologia poezji współczesnej Janiczek, Jan (zebrał)
Miłaszewski, Stanisław (zebrał) Oznaczenie autora wg wydawcy: Narcyz Kwiatek

1937 (właściwa data wydania – 1941 r.)

Warszawa: Tajne Wojskowe Zakłady Wydawnicze

Druk konspiracyjny z fikcyjnym rokiem wydania: 1937. Pierwsza okupacyjna antologia poezji, wydana została w Warszawie w 1941 r. Jan Janiczek i Stanisław Miłaszewski, ukrywający się pod wspólnym pseudonimem „Narcyz Kwiatek”, zebrali w niej wierszę autorów przebywających w kraju, w obozach jenieckich i na emigracji.