Narzeczona rybaka

Zgłoszenie do artykułu: Narzeczona rybaka

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Narzeczona rybaka Mercadante, Saverio (muzyka)
Chęciński, Jan (tłumaczenie) Oznaczenie autora wg wydawcy: Mercadante Saverio, Chęciński Jan Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem.

Seria:

Pieśni Obce

Szereg 2, 29

Data wydania:

1880 (około)

Miejsce wydania:

Warszawa: Gustaw Sennewald

Miejsce druku:

Lipsk: C. G. Röder (sztych i druk)

Znak wydawniczy:

208

Postać zapisu:

partytura

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1953 : 934

Infomacje

Druk muzyczny składający się 7 stron o wymiarach 35 na 27 cm. Wydany nakładem Gustawa Sennewalda. Brak informacji o dacie wydania. Zawiera nuty oraz tekst w języku włoskim i polskim. Tytuł oryginalny prezentowanego w publikacji utworu to La sposa del marinaro. Na stronie tytułowej widnieje spis publikacji wydanych w tej serii: 21–35. Na ostatniej spis najnowszych nakładów muzycznych Księgarni i Składu Nut Muzycznych Gustawa Sennewalda w Warszawie.

Dostęp
Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.