Pieśni orawskie

Zgłoszenie do artykułu: Pieśni orawskie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Pieśni orawskie Mika, Emil (zebrał)
Chybiński, Adolf (zebrał)
Kielanowska-Bronowicz, Maria (redakcja) Oznaczenie autora wg wydawcy: Mika Emil, Chybiński Adolf Uzupełnienie: pieśni orawskie zebrał Emil Mika ; pieśni ludu polskiego na Orawie zebrał Adolf Chybiński Obsada instrumentalna: Linia melodyczna.

Seria:

Materiały do Polskiej Muzyki Ludowej, tom I

Data wydania:

1957 (copyright)

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

wrzesień 1957

Miejsce druku:

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne 6

Typ publikacji:

śpiewnik

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1958 : 785

Infomacje

Śpiewnik prezentuje w rozdziałach pieśni orawskie i pieśni ludu polskiego na Orawie. Został oddany do druku 27 lutego 1957 r. Zawiera nuty i teksty, bibliografię, spis alfabetyczny utworów, indeks miejscowości, a także słowo od wydawcy.

Dostęp
Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.