Pieśni Wileńszczyzny

Zgłoszenie do artykułu: Pieśni Wileńszczyzny

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Pieśni Wileńszczyzny Mincewicz, Jan (zebrał, opracowanie)
Piotrowska, Halina (redakcja techniczna)
Piotrowski, Jerzy (zapis nutowy)
Zdanowicz, Jarosław (projekt okładki) Oznaczenie autora wg wydawcy: Mincewicz Jan Obsada instrumentalna: linia melodyczna z podpisanym tekstem

Data wydania:

1992

Miejsce wydania:

Olsztyn: Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Olsztynie

Miejsce druku:

Olsztyn: ZP Spręcograf

ISBN:

8300036172

Typ publikacji:

śpiewnik

Sygnatura:

Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” S58

Infomacje

Zbiór prezentuje 120 śpiewek ludowych z kilkuset zebranych w latach 1981–1985 przez autora pieśni i piosenek. Piosenki są bardzo zróżnicowane co do charakteru, stylu, wymowy w zależności od wieku piosenki i regionu, w którym są śpiewane.

Zbiór zawiera następujące działy:

I) Pieśni liryczne,

II) Pieśni weselne,

III) Pieśni żołnierskie i wojenne,

IV) Pieśni humorystyczne i różne.

Dostęp