Nasze piosenki

Zgłoszenie do artykułu: Nasze piosenki

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Nasze piosenki Niedźwiecki, Jerzy (wybór, opracowanie muzyczne)
Ziołowska, Krystyna (opracowanie graficzne)
Heering, Krzysztof (redakcja muzyczna)
Liszyk, Krystyna (redakcja)
Pawlak, Ludmiła (redakcja techniczna)
Jaroszek, Zofia (korekta)
Borowska, Wanda (korekta) Oznaczenie autora wg wydawcy: Niedźwiecki Jerzy Obsada instrumentalna: Na głos z tekstem oraz funkcjami harmonicznymi.

Data wydania:

1983

Miejsce wydania:

Warszawa: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza

Miejsce druku:

Białystok: Białostockie Zakłady Graficzne

ISBN:

8320313015

Typ publikacji:

śpiewnik

Sygnatura:

Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” S56

Infomacje

„Nasze piosenki” to śpiewnik przeznaczony dla młodzieży szkolnej oraz harcerskiej. W tej społeczności piosenka funkcjonuje z każdym dniem i nowym wydarzeniem. Jerzy Niedźwiecki zebrał oraz opracował muzycznie utwory znane zarówno z estrady muzycznej, anteny radiowej, jak i z życia codziennego. Dlatego w zbiorze znalazły się także pieśni żołnierskie i rdzennie harcerskie, które ze względu na szczególną wartość artystyczną oraz treściową, pomagają podtrzymywać tradycje i zasady.

Publikacja został podzielona na siedem działów tematycznych:

  • Był taki czas piosenki wojskowe i partyzanckie z okresu II wojny światowej, a także współczesne, których treść mówi o tamtych czasach, o różnych drogach żołnierza polskiego do ojczyzny, o trudnej, lecz pięknej służbie dla niej;
  • Tu, gdzie nasz dom piosenki o pięknie ojczystej ziemi, o miłości do niej;
  • Jacy jesteśmy piosenki zaangażowane, oddające to, co dzieje się wokół nas, np. piosenki towarzyszące pięknym akcjom ZHP jak „Frombork 1001” czy „Bieszczady 40”;
  • Gdy świat zapachnie wakacjami, Piosenki z włóczęgi, Serce ogniskaChwila marzeń piosenki towarzyszące młodzieży w czasie najpiękniejszej pory roku – wakacji – a więc o letnich wędrówkach, poznawaniu ziemi ojczystej, a także – śpiewane przy ogniskach, w chwilach zadumy.

Dostęp