Do Jezusa Chrystusa pieśni sześć i do Matki Bożej pieśni dwie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Do Jezusa Chrystusa pieśni sześć i do Matki Bożej pieśni dwie Nowacki, Henryk (muzyka, słowa) Oznaczenie autora wg wydawcy: ks. Nowacki Henryk

Data wydania:

1917 (data cenzury)

Wydanie:

Warszawa: J. Konarzewski (litografia); W. Kościesza (sztych)

Biblioteka Jagiellońska 73 III musicalia

Publikacja zawiera następujące utwory:

Tęsknię za Tobą : pieśń kontemplacyjna,

Jam Twój jest Jezu : pieśń miłości,

O kiedyż Jezu : pieśń pragnienia,

Mów do mnie Jezu : pieśń eucharystyczna,

Za Tobą Jezu : pieśń apostolska,

O gdybym Jezu : pieśń mocnego postanowienia,

Przytul mię Matko : pieśń niemocy,

Przy Tobie Matko : pieśń chwały.

Data cenzury kościelnej – 23 września 1917 r.