Arioso Marii: z II aktu opery Maria

Zgłoszenie do artykułu: Arioso Marii: z II aktu opery Maria

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Arioso Marii: z II aktu opery Maria Statkowski, Roman (muzyka, słowa)
Straszyński, Olgierd (opracowanie)
Malczewski, Maria Antoni (słowa)
Młodzianowski, Adam (projekt okładki)
Pilecka, Ligia (redakcja) Oznaczenie autora wg wydawcy: Statkowski Roman Uzupełnienie: muzyka i słowa Roman Statkowski ; do druku przygotował Olgierd Straszyński ; wg poematu Maria Antoniego Malczewskiego ; projekt okładki Adam Młodzianowski ; redaktor Ligia Pilecka Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem.

Seria:

Arie z Oper Polskich, 20

Data wydania:

1967

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

listopad 1967

Miejsce druku:

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne Nr 5

Znak wydawniczy:

PWM 6374

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1967 : 793

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 8 stron. Na ostatniej stronie zamieszczono biogram kompozytora i komentarz dotyczący utworu.

Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.