Anatomia – ja płynę, płynę

Zgłoszenie do artykułu: Anatomia – ja płynę, płynę

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Włosy – żeby pragnąć sięgać po nie

Dłonie – żeby zbudzić pierwszy dreszcz

Oczy – uwierzyć w zachwyt lustra

Usta – żeby je karmić głodem moich ust

Słowa, wytworne słowa

W ich krzyku milknę, ginę

Nie wierzę giętkim słowom

Mów, mów – ja płynę, płynę

Język – dotykam cię nieśmiało

Ciało – drętwieję, płonę w dół

Serce – uderza, tracę siły

Żyły – rozsadza narkotyczny, słodki puls

Tu niepotrzebne słowa

Zatrzymaj słów lawiny

Popatrz dla ciebie tańczę

I milcz – ja płynę, płynę

Milcz, miły milcz

To niemych ciał rozmowa

Patrz, miły patrz

Tu niepotrzebne słowa[1]

Bibliografia

1. 

http://www.lombard.pl/cms/show_txt/134
Oficjalna strona internetowa zespołu Lombard [odczyt: 27.06.2014].