Głową w dół

Zgłoszenie do artykułu: Głową w dół

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

W górę –

Wybiegasz, gdzie nie sięga wzrok,

Bez namysłu stawiasz każdy krok.

W górę –

Coraz wyżej,

Coraz bliżej –

Nie ma powrotu stąd.

W górę –

O wielką stawkę idzie gra,

Karkołomny wyścig jeszcze trwa.

W górę –

Coraz wyżej,

Coraz bliżej –

Szkoda każdego dnia.

Zapominasz,

Gdzie jest powód i przyczyna,

Na co komu to?

W górę się wspinasz

A cel gdzieś znika

I ciągle wymyka się z rąk.

W górę –

A potem nagle ostry ból

I na moment staje gapiów tłum.

W górę –

Coraz wyżej,

Coraz bliżej –

Zanim nie spadniesz w dół.

Zapominasz...[1]

Bibliografia

1. 

http://www.teksty.agencja-as.pl/.
Baza tekstów Andrzeja Sobczaka [odczyt: 24.01.2017].