Tańczyła jedno lato

Zgłoszenie do artykułu: Tańczyła jedno lato

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Tańczyła jedno lato

Autor słów:

Kondratowicz, Janusz[1]

Autor muzyki:

Skrzypczyk, Jerzy[1]

Informacje

Ile wtedy mieliśmy lat? Dwadzieścia, dwadzieścia parę? Przyjeżdżaliśmy do letniego Sopotu, by tu, w „NonStopie” posłuchać piosenek, których nie mogliśmy usłyszeć w radio. To był czas wspaniałych, kochających życie dziewczyn i kochających te dziewczyny chłopaków. I były jeszcze czyste plaże, na których dojrzewało letnie słońce, była muzyka, była miłość. Gdzie odeszły te obrazy? Gdzie my sami z tamtych lat? Jak bardzo zmieniliśmy się, goniąc swoje przeznaczenie i wpadając w rutynę tak nieromantycznego świata dorosłych. Nie opisałem tego wtedy w żadnym tekście pisanym dla Czerwonych Gitar. Więc piszę dziś – może z większym dystansem, ale wciąż niepoprawnym sercem 20-letniego romantyka.

Janusz Kondratowicz[1].

Bibliografia

1. 

http://www.czerwonegitary.pl/
Strona internetowa zespołu Czerwone Gitary [odczyt: 28.05.2015].