Zgłoszenie do artykułu: AKAR

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

AKAR

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Informacje

Polska firma fonograficzna z Krakowa założona w 1993 r. przez Waldemara Najgrodzkiego i Kubę Płucisza, byłego gitarzystę zespołu IRA.

Jednym z pierwszych wydawnictw AKAR-u było Bandid Rockin – Para Wino Band w 1993 r. AKAR wydał także w grudniu 1993 r. płytę zespołu IRA „IRA Live”.

Wytwórnia rozpadła się w 1996 r[1].

Bibliografia

1. 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Akar
Wikipedia, wolna encyklopedia [odczyt: 20.03.2017].