BCD Records

Zgłoszenie do artykułu: BCD Records

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

BCD Records

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres internetowy:

http://bcdrecords.art.pl/

Adres stacjonarny:

ul. Żołnierzy Września 9/13, 41-500 Chorzów

Informacje

Impesariat zajmujący się organizacją koncertów i festiwali jazzowych, promocją i reklamą muzyków, organizacją imprez plenerowych, obsługą muzyczną spotkań zamkniętych oraz wydawaniem płyt.

BCD Records wydało kilkanaście płyt, w tym 3 albumy – Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Sławka Jaskułke oraz Jacka Niedzieli zostały nominowane do nagrody Fryderyk 2005 w kategorii Jazzowy Album r.

Ważniejsze imprezy kulturalne na koncie BCD Records:

– trasa kanadyjskiego kontrabasisty Michela Donato,

– koncert premierowy Sławka Jaskułke i Orkiestry Kameralnej Hanseatica w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku,

– letni cykl koncertów jazzowych na Dziedzińcu Zamku Pszczyńskiego: Grzegorz Kapołka Trio, Maciej Sikała i Jazz Trio, Jaskułke 3YO i Goście – Mika Urbaniak, DJ Krime, Maciej Szupica,

– występ Tuny Otenela i Sibel Kose z Tomaszem Szukalskim i Krzysztofem Dziedzicem w Klubie Szuflada 15 Chorzowie,

– występ zespołu Kombii podczas Pikniku Europejskiego 2004 w Płocku,

– koncerty jazzowe na festiwalach w Bratysławie, Hradec Kralove, Kopenhadze,

– trasa promująca płytę SUGARFREE Sławek Jaskułke 3YO,

– trasa promująca płytę „This Music Touches My Soul” wokalistki jazzowej Ewy Urygi,

– cykliczne koncerty Jazz w Gotyckich Piwnicach Zamku Pszczyńskiego,

– Świętokrzyska Wiosna Jazzowa w Kielcach[1].

Bibliografia

1. 

http://bcdrecords.art.pl/
Strona internetowa BCD Records [odczyt: 25.03.2017].