Box Music

Zgłoszenie do artykułu: Box Music

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Box Music

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres internetowy:

http://www.boxmusic.com.pl/

Adres stacjonarny:

ul. Dworcowa 22/1, 41-902 Bytom

Informacje

Firma Box Music działa od 1996 r., a jej właścicielem jest Bogdan Tyc. Od początku działalności specjalizuje się w promocji oraz produkcji muzycznej.

Jako pierwsza firma w Polsce podpisała kontrakt z zagranicznym koncernem EMI, zachowując jednocześnie pełną niezależność.

W 2004 r. Box Music uruchomił pierwszy w Polsce legalny serwis internetowy, sprzedający utwory w formacie mp3 – SOHO.

Box Music ma na koncie ponad 300 wydawnictw muzycznych. Wydała płyty takich muzyków, jak: Wojciech Waglewski, Martyna Jakubowicz, Mateusz Pospieszalski, Andrzej Rybiński, Włodzimierz Kiniorski – Kinior, Gayga, Wanda & Banda, Sztywny Pal Azji, Róże Europy, Gutierez, Locomotivesun, Las Vegas Parano i inne.

Box Music zajmuje się również organizacją koncertów. Firma zajmowała się organizacją takich koncertów, jak: „Dżem w Operze”, który odbył się w Operze Śląskiej przy współpracy z telewizją POLSAT oraz RMF FM, Sylwester 2008 pod Spodkiem, 10-lecia firm Liberty oraz Plus GSM oraz jest producentem koncertów Śląska Gala Biesiadna, cyklu koncertów w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu i ponad 150 teledysków.

Box Music jest również wydawcą płyt okazjonalnie realizowanych m.in. dla firmy Big Star, Opery Śląskiej w Bytomiu, Banku Zachodniego WBK, Banku BPH, wydawnictwa Reader’s Digest i innych[1].

Bibliografia

1. 

http://www.boxmusic.com.pl/
Strona firmy fonograficznej Box Music [odczyt: 28.03.2017].