Confiteor

Zgłoszenie do artykułu: Confiteor

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Confiteor

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres internetowy:

http://www.mariuszbogdanowicz.pl/

Informacje

Wydawnictwo i Agencja Koncertowa Confiteor zostały założone przez Mariusza Bogdanowicz w 1995 r.

Celem wszystkich przedsięwzięć realizowanych przez firmę jest popularyzacja muzyki polskiej i promocja polskich artystów.

Pierwsza wydana płyta to Herdzin-Bogdanowicz-Biskupski „Seriale, Seriale”, znajduje się na niej muzyka z polskich seriali telewizyjnych. Utwory zinstrumentował Krzysztof Herdzin.

Z Confiteorem związany jest jeden z najwybitniejszych polskich artystów – Włodzimierz Nahorny. Płyta Lora Szafran „Śpiewnik Nahornego”, to swego rodzaju antologia „piosenkowej” twórczości mistrza. Kolejna, „Nahorny Trio Dolce far niente i nic więcej”, to prezentacja „bazowego” składu mistrza – jego tria, w którym obok niego grają Mariusz Bogdanowicz na kontrabasie oraz Piotr Biskupski na perkusji.

Z okazji obchodów r. Chopinowskiego (2010) powstała płyta Nahorny „Sextet Chopin Genius Loci”[1].

Bibliografia

1. 

http://www.mariuszbogdanowicz.pl/
Oficjalna strona internetowa Mariusza Bogdanowicza [odczyt: 28.03.2017].