F. F. H. STD

Zgłoszenie do artykułu: F. F. H. STD

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

F. F. H. STD

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres internetowy:

http://www.std.com.pl/

Informacje

Firma Fonograficzno-Handlowa STD powstała w 1987 r. Na początku swojej działalności zajmowała się produkcją kaset magnetofonowych i czyszczących. W 1990 r. wypuściła na rynek kasetę demagnetyzującą, która w owym czasie była dużym osiągnięciem technicznym na rynku.

W 1992 r. STD zaczęła działalność fonograficzną, wydając muzykę na kasetach magnetofonowych, a potem na płytach kompaktowych. Do końca r. wydała prawie 600 tytułów. Wśród wykonawców znaleźli się między innymi Krzysztof Krawczyk, Andrzej Rybiński, Andrzej Rosiewicz, Jan Zieliński, Monika Borys, Renata Danel, Barbara Książkiewicz, Marysia Sadowska.

Firma zajmowała się również wydawaniem muzyki dla dzieci (np. zespół Pędziwiatry, Chochliki, Brajan) oraz zespołów wykonujących polskie i światowe przeboje (covery) (na przykład zespół Babylon, SOS, Jambo Africa, Salsa). Wypromowała wiele gwiazd disco polo, takich jak.:

– Antoś Szprycha,

– Voyager (grupa muzyczna),

– Toledo (grupa muzyczna),

– Venus (grupa muzyczna),

– Justyna i Piotr,

– Kapela Wuja Zdzisia.

Współpracowała z kilkudziesięcioma rozgłośniami radiowymi, w których emitowana była jej muzyka. Zrealizowała wiele teledysków, wydając je na kasetach video.

Współprodukowała programy telewizyjne: „Magazyn Pana M.” dla TVP S.A. Szczecin, „Disco Relax” dla TV Polsat, „W rytmie disco polo” dla TV Wisła. Zajmowała się również organizacją koncertów, zarówno plenerowych jak i halowych, z udziałem czołowych zespołów disco polo (Spodek Katowicki, Opera Leśna w Sopocie, Amfiteatr w Koszalinie i Kołobrzegu i wiele innych)[2].

Bibliografia

1. 

http://pl.wikipedia.org/wiki/FFH_STD
Wikipedia, wolna encyklopedia [odczyt: 22.04.2017].

2. 

http://www.std.com.pl/
Strona internetowa wydawnictwa muzycznego Gold Records [odczyt: 22.04.2017].