Zgłoszenie do artykułu: Gamma

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Gamma

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres internetowy:

http://www.gamma-zp.pl/

Adres stacjonarny:

ul. J. Rosoła 61B lok. 19, 02-796 Warszawa

Informacje

Wydawnictwo Muzyczne założone w 1992 r. przez Zdzisława Pucka. Od początku działalności jego głównym celem jest popularyzacja polskiej muzyki rozrywkowej. W dorobku wydawniczym znajduje się kilkaset utworów. Każdy z nich posiada unikalny, międzynarodowy numer ISMN i jest przekazany do zbiorów Biblioteki Narodowej. Oprócz nut, wydawnictwo publikuje również nagrania muzyczne na płytach CD.

Swoje utwory publikowało w wydawnictwie wielu polskich autorów i kompozytorów muzyki rozrywkowej, między innymi: Czesław Niemen, Romuald Żyliński, Andrzej Januszko, Zdzisław Pucek, Michał Sulej, Jacek Cygan, Wojciech Młynarski, Marek Gaszyński i inni.

Wydawnictwo współpracuje z zespołami muzycznymi, orkiestrami, domami kultury i innymi ośrodkami kulturalnymi w Polsce i za granicą. Obok piosenek i utworów rozrywkowych, w ofercie znajdują się również utwory organowe, wokalne, ludowe i wiele innych, obejmujących szeroki zakres form i gatunków muzycznych[1].

Bibliografia

1. 

http://www.gamma-zp.pl/
Strona internetowa Wydawnictwa Muzycznego GAMMA [odczyt: 04.04.2017].