Gebethner i Wolff

Zgłoszenie do artykułu: Gebethner i Wolff

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Gebethner i Wolff

Gustaw Gebethner i Robert Wolff

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres stacjonarny:

ul. Zgoda 12, Warszawa

ul. Krakowskie Przedmieście 17, Warszawa

ul. Piotrowska 46, Łódź

Informacje

Firma wydawniczo-księgarska Gebethner i Wolff założona w Warszawie przez Gustawa Gebethnera i Roberta Wolffa, działała w latach 1857–1950. Antykwariat istniał do 1961 r. W latach 1884-1922 powstały filie w Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Wilnie i Zakopanem, a w 1925 r. w Paryżu. Podczas okupacji niemieckiej prowadziła działalność nielegalną, W 1990 r. Z. Gebethner założył wydawnictwo pod nazwą Gebethner i Ska[1].

Bibliografia
Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.