Izabelin Studio

Zgłoszenie do artykułu: Izabelin Studio

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Izabelin Studio

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres internetowy:

http://www.izabelinstudio.pl/

Adres stacjonarny:

ul. ks. Jeremiego 56, 05-080 Izabelin

Informacje

Niezależna, założona w 1989 r. oficyna, prowadzona przez Andrzeja Puczyńskiego i Katarzynę Kanclerz, która wylansowała nową falę polskiej muzyki rockowej, np. Hey, Edytę Bartosiewicz i Kasię Kowalską.

W sierpniu 1994 r. wytwórnia Izabelin Studio ze swoim katalogiem artystów została kupiona przez międzynarodową wytwórnię PolyGram, stanowiącą część firmy Philips. W listopadzie 1998 r. PolyGram został kupiony przez firmę Seagram, posiadającą duży katalog w Stanach Zjednoczonych i w wyniku fuzji tych dwóch firm powstał Universal Music Group, w skład której wchodzi Universal Music Polska. Pierwsze nagrania sygnowane marką Universal Music Polska ukazały się w 1999 r.

Obecnie Izabelin Studio to zespół obejmujący trzy studia nagrań (produkcyjne i postprodukcyjne), zlokalizowane w Izabelinie pod Warszawą. Przedsiębiorstwo realizuje także nagrania koncertowe, przygotowując materiał do wydań CD i DVD. Współpracuje z firmami specjalizującymi się w organizacji koncertów oraz instalacji oświetlenia czy efektów pirotechnicznych, współtworząc widowiska telewizyjne i teatralne. Rejestruje głównie muzykę rockową[1], [2], [3].

Bibliografia

1. 

http://www.izabelinstudio.pl/
Strona internetowa Izabelin Studio [odczyt: 08.04.2017].

2. 

http://www.rp.pl/artykul/2,292783_Kto_rzadzi_polska_muzyka.html?p=2
Portal Dziennika „Rzeczpospolita” [odczyt: 08.04.2017].

3. 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Izabelin_Studio
Wikipedia, wolna encyklopedia [odczyt: 08.04.2017].