Jimmy Jazz Records

Zgłoszenie do artykułu: Jimmy Jazz Records

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Jimmy Jazz Records

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres internetowy:

http://www.jimmyjazz.pl/

Adres stacjonarny:

ul. Twardowskiego 18, 70-320 Szczecin

Informacje

Polska, niezależna wytwórnia muzyczna ze Szczecina specjalizująca się głównie w muzyce punk, psychobilly, rockabilly, ska, reggae i hardcore. Założona w 2001 r. stała się kontynuacją działań wytwórni Rock’n’roller powstałej w 1989 r. z inicjatywy Zdzisława „Dzidka” Jodko, będącego także szefem Jimmy Jazz Records.

Wytwórnia skupia pod swoimi skrzydłami wiele znaczących grup polskiej sceny niezależnej, w tym tak znaczące formacje jak Komety, The Analogs czy Alians.

Od początki istnienia Jimmy Jazz jest wydawcą muzycznego magazynu „Garaż”, a w latach 2006-2008 także magazynu „Reggaebeat”. Oba pisma o zasięgu ogólnopolskim wydawane są z dodatkiem w postaci bezpłatnej płyty CD i skierowane do odbiorców muzycznych wydawnictw firmowanych nazwą Jimmy Jazz.

Jimmy Jazz Records jest także polskim dystrybutorem kilku zagranicznych wytwórni płytowych, jak choćby niemieckich People Like You i Grover czy Jump Up Records ze Stanów Zjednoczonych. Posiada sklep internetowy z ofertą muzyki niezależnej.

Własne wydawnictwa Jimmy Jazz Records to ponad 170 tytułów wydanych na CD i płytach winylowych. Wytwórnia zajmuje się także produkcją własnej odzieży oraz wykonuje na zlecenie: produkcję płyt winylowych, produkcję odzieży z nadrukami, przygotowywanie projektów graficznych[1].

Bibliografia

1. 

http://www.jimmyjazz.pl/
Strona internetowa Jimmy Jazz Records [odczyt: 09.04.2017].