Klub Płytowy „Razem”

Zgłoszenie do artykułu: Klub Płytowy „Razem”

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Klub Płytowy „Razem”

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Informacje

Polskie wydawnictwo płytowe, działające na polskim rynku w latach 1983–1988.

Klub miał zarejestrowanych członków, dla których wydawał płyty długogrające, były to nierzadko rarytasy na ówczesnym krajowym rynku fonograficznym. Na początku lat 90 XX wieku po przekazaniu tygodnika Razem w ręce KPN, Klub został przekształcony w firmę fonograficzną Digiton.

W dniu 1 grudnia 2012 r. Klub wznowił działalność. Co istotne – w podobnej obsadzie jak przed ćwierćwieczem. Pierwszymi pozycjami reaktywowanego wydawnictwa są płyty zespołów: Voo Voo, Open Fire i Deuter[1], [2].

Bibliografia

1. 

https://www.facebook.com/pages/Klub-P%C5%82ytowy-Razem/405004869537259
Oficjalny profil Klubu Płytowego „Razem” w serwisie społecznościowym Facebook [odczyt: 09.04.2017].

2. 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Klub_P%C5%82ytowy_Razem
Wikipedia, wolna encyklopedia [odczyt: 09.04.2017].