Magic Records

Zgłoszenie do artykułu: Magic Records

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Magic Records

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres internetowy:

http://www.magicrecords.pl/

Adres stacjonarny:

ul. Włodarzewska 69, 02-384 Warszawa

Informacje

Wytwórnia płytowa Magic Records została założona w 1994 r. przez Jana Kubickiego, a w czerwcu 1998 r. wspólnie z Universal Music Polska Sp. z o. o. i właścicielami Magic Records s.c. została założona spółka Universalu – Magic Records Sp. z o.o.

Wytwórnia specjalizuje się w wydawnictwach z muzyką pop, dance i techno, wydając składanki zawierające największe przeboje. Magic Records jest odpowiedzialny za stworzenie koncepcji składanki, dobór repertuaru, w większości z małych zagranicznych wytwórni oraz promocję poszczególnych utworów, jak i samych składanek. Ważną rolę odgrywają tu tak zwane brandy, jak „Dziewczyna” i „Bravo”.

Nakładem wytwórni ukazują się również albumy najpopularniejszych w Polsce wykonawców, m.in.: ATB, Kate Ryan, Tiesto, Cascada, Paul Van Dyk, September, Ewa Farna, Agnes, Janusz Radek, Scooter, Inna, Akcent, Mirami. W ofercie firmy nie brakuje również płyt dla najmłodszych odbiorców, czyli składanek Top Kids i albumów Mini Mini oraz GummiBear (Gumimiś)[1], [2], [3].

Bibliografia

1. 

http://www.magicrecords.pl/.
Strona internetowa Magic Records [odczyt: 11.04.2017].

2. 

http://www.universalmusic.pl/.
Strona internetowa Universal Music Polska [odczyt: 11.04.2017].

3. 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Magic_Records.
Wikipedia, wolna encyklopedia [odczyt: 11.04.2017].