New Abra

Zgłoszenie do artykułu: New Abra

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

New Abra

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres internetowy:

http://www.newabra.com.pl/

Adres stacjonarny:

ul. Jana Sawy 8/012A, 20-632 Lublin

Informacje

Wydawnictwo Fonograficzne New Abra zostało założone przez Krzysztofa Świątkowskiego w Lublinie w 1992 r.

Nakładem wydawnictwa zostało wydanych między innymi pięć płyt Budki Suflera, z czego albumy Nic nie boli, tak jak życie oraz Bal wszystkich świętych osiągnęły status multiplatynowych. New Abra wydawała także solowe albumy członków Budki Suflera: Krzysztofa Cugowskiego, Mieczysława Jureckiego czy Marka Raduli.

Ponadto wytwórnia wydała albumy takich wykonawców, jak Marek Torzewski, Jan Kanty Pawluśkiewicz czy Dariusz Kordek. Ponadto wydano DVD z występami między innymi Grupy MoCarta oraz Kabaretu Ani Mru-Mru[1], [2].

Bibliografia

1. 

http://www.newabra.com.pl/
Strona internetowa Wydawnictwa Fonograficznego New Abra [odczyt: 12.04.2017].

2. 

http://pl.wikipedia.org/wiki/New_Abra
Wikipedia, wolna encyklopedia [odczyt: 12.04.2017].